OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.05.2026 r.
________________________________________________________________________
1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne :
- w poniedziałek – wspomnienie świętego Justyna
- w środę – wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy
2. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą odprawiane w kościele w Ujsołach o godz. 7.00 i 10.00 – po niej procesja do czterech ołtarzy oraz o godz. 18.00. W Złatnej i Glince o godz. 8.30. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 w Ujsołach, udamy się na procesję ulicami ks. J. Piotrowskiego, Beskidzką i Bystrą. W tym roku ołtarze będą zbudowane w następujących miejscach : 1) u państwa Kurowskich na ulicy Beskidzkiej – prosimy o pomoc sąsiadów. 2) u państwa Kocoń na ulicy Beskidzkiej – prosimy o pomoc sąsiadów. 3) na amfiteatrze przy ulicy Bystrej – prosimy o przygotowanie ołtarza pracowników Centrum Kultury i mieszkańców okolicznych domów. 4) przy kościele – w tym roku prosimy o przygotowanie ołtarza mieszkańców z Glinki – Butorówki. Do procesji prosimy Strażaków z OSP naszej parafii, panie i panów z feretronami i figurkami, grupy parafialne ze sztandarami, oraz dzieci do sypania kwiatów z mamami. W sposób szczególny prosimy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej oraz dzieci z klasy czwartej, które obchodzą rocznicę I Komunii świętej. W czasie oktawy Bożego Ciała w ramach nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, będzie procesja wokół kościoła. Prosimy mamy z dziećmi o sypanie kwiatów podczas procesji przed Najświętszym sakramentem a panów do niesienia baldachimu. W czasie oktawy Bożego Ciała w niedzielę procesja wyjątkowo jest po sumie o godz. 11.30 a nie na nabożeństwie wieczornym.
3. W czwartek, w uroczystość Bożego Ciała na Mszy świętej o godz. 10.00, rocznicę I Komunii świętej obchodzą uczniowie z klasy czwartej. Zapraszamy w środę od 17.00 – 18.00 do spowiedzi świętej. Natomiast w czwartek w strojach komunijnych zapraszamy do pierwszych ławek a następnie do uczestnictwa w procesji i sypania kwiatów.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą od godz. 16.30 prowadzoną przez Straż Honorową NSPJ. W piątek okazja do spowiedzi świętej w Złatnej i Glince od godz. 15.00 a potem Msza święta a w Ujsołach, wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz spowiedź od 17.00. W pierwszą sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie, które rozpocznie się medytacją o godz. 17.15, następnie odmówimy różaniec wynagradzający a o godz. 18.00 Msza święta. Na zakończenie czuwania, procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Do niesienia figurki są proszeni członkowie Straży Honorowej NSPJ. Podczas różańca jest okazja do spowiedzi świętej.
5. Na piątek, 5 czerwca po uroczystości Bożego Ciała, ks. Biskup udziela dyspensy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zobowiązuje korzystających dobrowolnie z dyspensy, do podjęcia dowolnej formy pokuty w innym czasie (np. odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców).
6. W sobotę, 6 czerwca od godz. 8.00 będzie objazd chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie, podając imię i nazwisko oraz adres.
7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na sobotę po Mszy świętej porannej są proszeni mieszkańcy z ulicy Ogrodowej 7, 10, 14, 18 oraz z ulicy Turystycznej 43.
8. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po porannej Mszy świętej swoje spotkanie formacyjne mają wszyscy zelatorzy i wszyscy należący do Róż różańcowych z Ujsół.
9. W ramach prasy katolickiej do nabycia jest „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „ Mały Gość Niedzielny” na czerwiec. Jest także specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony historii papieży w cenie 14 zł. Oferujemy również gazetkę parafialną „Oblubieniec” w cenie 2 zł.
10. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w kościele parafialnym przed Mszą świętą wieczorną o godz. 17.30 w tygodniu jak i w niedziele. Podczas nabożeństw okazja do spowiedzi od 17.30 do 17.45.